Musiverse: Yeniden!
Eurovision'dan son gelişmeler
Musiverse Şarkı Yarışması
Musistar Şarkı Yarışması ve dahası...

Giriş yap ya da aramıza katıl.
#Birlikte daha iyiyiz!

Britney Spears Fan Club

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek

Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jon Bir 16/3/2014, 02:03

Britney Spears (d. 2 Aralık 1981, McComb, Mississippi), 1 Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik sanatçısı, dansçı, ve sinema oyuncusudur. Billboard'un Ocak 2011 verilerine göre Britney sadece ABD'de 31.6 milyon albüm satmış bulunmaktadır. Riaa tarafından 32 sertifika almıştır. 7 Ocak 2011'de Jive Records'un açıklamasıyla Britney Femme Fatele'den önceki sadece albümleri Dünya genelinde ise 67 milyon albüm satışını yakalamış bulunmaktadır. Buna yaklaşık 23 milyonluk single satışları ve diğer kayıt satışları da eklenince toplamda 100 milyon satmışa ulaşmış bulunmaktadır.

İlk önce 1990'ların başlarında "The Mickey Mouse Club" ile tanındı. 5 yıllık bir aradan sonra ilk albümü "...Baby One More Time" ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. Ertesi yıl ikinci albümü "Oops!... I Did It Again" ile yine birçok listenin ilk sırasına oturdu.

2000'li yılların gelişiyle beraber öncelikle Pepsi ile yaptığı reklam anlaşmasıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlake ile sürekli gündemde kalan Spears, bu dönemde arka arkaya üçüncü ve dördüncü albümünü çıkardı. Bu albümleri öncekilerine göre içerik olarak daha sanatsal, ancak satış olarak daha düşüktü. 2004'te dansçı Kevin Federline ile evlenen sanatçı bir yıl içinde ilk oğlu Sean Preston'ı, 12 Eylül 2006'da da ikinci oğlu Jayden James'i dünyaya getirdi. 2007'de Kevin Federline'den boşandı ve bunu izleyen dönemde düştüğü bunalımlar ve skandallarla gündeme geldi.

2007 yılında yeni albümü "Blackout" ile tekrar müzik kariyerine dönen Spears, bu albümü ile önemli başarılar yakaladı. 2008 yılında "Circus" albümünü çıkaran Spears, Amerikan albüm listesinde ve birçok diğer uluslararası albüm listesinde zirveye çıktı. 2009 yılında "The Singles Collection" adlı toplama albümünü yayınlayarak 3 teklisiyle Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan giriş yaptı.

2011 yılında yayımladığı yeni albümü Femme Fatale Billboard 200 listesine yine ilk sıradan giriş yapmıştır. Britney listeye 6 albümünü 1 numaradan sokmayı başarmıştır ve Amerika'da en çok 1 numara albümü bulunan bayan sanatçılar sıralamasında 3. sırada bulunmaktadır. Ayrıca albümün ilk teklisi "Hold It Against Me" Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan girmiştir ve Britney 2 şarkısını arka arkaya 1 numaradan Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan sokma rekoruna Mariah Carey ile ortak olmuştur.

1998–2000: ...Baby One More Time ve Oops!... I Did It Again

...Baby One More Time


...Baby One More Time Jive Records tarafından piyasaya sürüldü. Albüm sadece Amerika'da 14 milyon satarak Elmas Sertifika aldı ve tüm dünyada yaklaşık 25 milyon sattı. Albümü ve Single'ı aynı anda listelere 1 numaradan giriş yapan Spears bu albüm ve Single ile haftalarca bir numarada kaldı.


2000'de Britney 2. stüdyo albümü Oops!...I Did It Again'i piyasaya çıkardı. Albüm ilk haftasında 1 milyon sattı. O yılın En İyi İlk Hafta satışını elde eden Britney, toplamda yaklaşık 20 milyonluk bir satış grafiği yakaladı. Oops!...I Did It Again adlı albüme de ismini veren şarkıya çekti. Klip yine listelere bir numaradan giriş yaptı.

Oops!...I Did It Again


Hayallerini süsleyen Grammy ödüllerinde 2 dalda aday gösterildiği için çok mutluydu. Tabi asıl hedefi Grammy'i kazanmaktı. Ama ödülü Christina Aguilera'ya kaptırdı. Britney, son 50 yılın en başarılı kadınları arasında 8. sırayı aldı. Ardından peş peşe klipler çekti.

2001–03: Britney, Crossroads, ve In the Zone

2001 yılı başlarında adı tekrar, Pepsi ile 8 milyon dolarlık reklam antlaşması yaptığında duyuldu. Aynı yıl MTV Müzik Ödülleri "I'm A Slave For You" isimli çıkış şarkısında bir pitonla dans ettiği için hayvan hakları, Peta savunucularını kızdırdı. Gençlere kötü örnek olan sanatçı olma imajını kazandığı için kınandı. Ardından bu şarkıya çektiği olaylı klip aylarca konuşuldu. Temmuz'da da Dream Within' A Dream tour adlı dördüncü büyük gelirli turnesine çıktı.

I'm A Slave For You


Kasım ayında tamamen kadınlığını ön plana çıkaran 3. stüdyo albümü Britney'i çıkardı. Bu albümü de listelere bir numaradan girdi ve Britney, Amerikan müzik tarihinde peşpeşe üç albümü de listelere bir numaradan giriş yapan tek kadın şarkıcı oldu. Bu albüm satışları 10 milyondan fazlaydı. Bu dönemde Dream Within A Dream turnesine çıktı.

Toxic


Kasım 2003'ta 4. stüdyo albümü In the Zone'u çıkardı. Albümdeki parçaların çoğunun sözlerini de yazan Britney, bu albüm ile de arka arkaya dört albümü de listelere 1 numaradan giren tek kadın şarkıcı oldu. Albüm toplamda 7 milyon sattı. Bu albümde yer alan Toxic parçası ile en iyi dans parçası kaydı dalında ilk Grammy Ödülü'nü kazandı. Sanatçı, büyük gelirli Onyx Hotels Tour isimli dünya turnesine çıktı. Turnenin yarısında Outrageous klibinin çekimlerinde diz kapağını incitti ve turneyi tamamlayamadı. Bu turdan 40 milyon dolarlık büyük bir gelirle geri döndü.

Britney'in bunalım dönemleri


Zamanların pop ilahesi çökmüş bir halde hayatına geri döndü. Serveti bitme dercesine geldi. Mayıs ayında hayranlarına kendini gösterebilmek için 12-15 dakikalık konserler vermeye başladı. Konserleri gereken ilgiyi görmedi. Haziran ve Temmuz aylarında ise dansçı ve albüm başlığı seçimlerine başladı. Nihayet 31 Ağustos 2007 sabahı internette yayınlanan teklisi Gimme More daha çok yeni olmasına rağmen büyük ilgi gördü ve 2 günde çoklu ortam indirme listesinde 59. sıraya yükseldi. 13 Kasım 2007 tarihinde albümünü resmi olarak satışa çıkaracak olan Spears'ın klibi de gösterime girdi.

Gimme MoreBlackout albümü ve albümdeki şarkılar bazı eleştirmenler tarafından yerden yere vurulurken, bazı eleştirmenler tarafından bir başyapıt olarak gösterildi. 3. tekli olarak animasyon şeklinde klibe sahip Break the Ice, Amerikan listelerine 50 numaradan girdi. Her ne kadar listelerde başarı gösterememiş olsa da şarkı radyo istasyonlarında ve müzik kanallarında sıkça çalınmaya başladı.

2008-2010: Vesayet davaları, Circus ve The Circus Starring Britney Spears

4 Ocak 2008'de medyanın eskiye döndüğünü düşündüğü Britney, evinde belirsiz bir maddenin etkisine girerek bir kez daha hayranlarını ve tüm dünyayı şok etti. Çocuklarını görmek için kocası Kevin Federline'dan Sean Preston ve Jayden James'i alan şarkıcı çocuklarını geri vermek istemeyince yüksek dozda madde bağımlılığı şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Durumunun iyi olduğu belirtilen şarkıcı 1 gün sonra hastaneden taburcu oldu.

Spears'ın tüm serveti babası Jamie Spears'a devredildi. Daha önceki menajeri Sam Luthfi ani bir kararla işten çıkarıldı ve sanatçının ünü, parası ve isminden yararlanmak suçu ile mahkeme açıldı. Rehabilitasyondan, umulandan daha kısa sürede çıkan Spears, önceleri terapi için girdiği stüdyoda başarılı işler çıkarınca yeni bir kararla albüm çalışmalarına başladığını duyurdu. Mart'da tek tek her şeyini gözden geçiren Spears ve babası, daha temkinli adımlar atmaya, kendine çekidüzen vermeye başladı.

Spears, Boston'daki konserinde "Womanizer"ı seslendirirken (2009) Britney, yeni albümü Circus'ı 2 Aralık 2008'de, 27. yaş gününde çıkaracağını duyurdu. Ağustosta görünümünü yenileyen ve tekrar sağlıklı bir birey olan Spears, albümünün üzerine yoğunlaştı, bazı haklarını geri aldı, daha önce çalıştığı menajer ve asistanlarını geri çağırdı. İlk tekli olan Womanizer'ın yapımını, Atlantalı yapım grubu The Outsyders üstlendi. Bu tekli çıkar çıkmaz Billboard listelerine 93. sıradan giriş yaptı ve 1 hafta sonra #1 olarak, Billboard tarihinde en büyük sıçrayışı gerçekleştirdi. Eylül ayında düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri gecesinde Piece of Me videosuyla En İyi Pop Videosu, En İyi Kadın Sanatçı Videosu ve Yılın Videosu dallarında kazandığı 3 MTV Ödülü'nün ardından klibi gelen tekli, daha çok ilgi gördü ve satış rakamı itunes listelerinde tavan yaptı.

Womanizer


Aralık ayında Jive Records, Spears'ın yeni albümü Circus'u piyasaya çıkardı. Spears albüm tanımıtmın Britney bu albümde, Dr. Luke (albüme adını veren Circus adlı şarkının yazarı ve bestecisi), Danja, Max Martin (Spears'ın ünlü şarkısı "...Baby One More Time" şarkısının bestecisi ve yazarı), Bloodshy & Avant ve Guy Sigsworth gibi besteci ve söz yazarlarından yardım aldı. Spears albümünün tanıtımını Big Apple Circus ve Good Morning America işbirliği ile yine kendi doğumgününe denk gelen 2 Aralık 2008 de gerçekleştirdi. Olağanüstü performansı ve göz dolduran fiziği ile Britney, artık geri döndüğünü tüm dünyaya duyurdu. Albümü Circus, 2008 yılının sonunda çıkmasına rağmen, o yıl en çok satanlar listesine girdi. Bu sırada Spears, Hidden Fantasy adlı yeni bir parfüm daha çıkardı.

Circus


2011–2013: Femme Fatale ve The X Factor

2 Aralık 2010'da Britney, Twitter hesabı aracılığıyla hayranlarına müjdeli haberi vererek yeni albümünün 29 Mart 2011'de çıkacağını duyurdu. Bu albümden çıkacak olan ilk single çalışmasının adının ise "Hold It Against Me" olduğu açıklandı. Şarkı Billboard listelerine 1 numaradan girdi ve İtunes da rekor kırdı. Şarkının klibi Rolling Stones tarafından 2011 yılının En İyi Klibi seçildi. Britney Spears'ın yeni şarkılarını dinleyen müzik otoriteleri şarkıcının en iyi dönemini yaşayacağını iddia etti. Ardından çıkardığı 2. single olan Till The World Ends müzik otorotilerince tam not aldı. Şarkı Amerika radyolarında Britney'in şimdiye kadarki en büyük hiti haline geldi. Hot 100 Airplay listesinde 4 numaraya kadar yükseldi ve listede Britney'in en yüksek zirve noktası oldu. Albümün 3. single'ı olarak ilk önce Big Fat Bass düşünülsede daha sonra fan favorisi olan I Wanna Go seçildi ve 3. single olarak yayımlandı.2013-günümüz: 8. Albüm "Britney Jean" ve Las Vegas Konserleri

2013 yazında vizyona girecek olan Şirinler 2 filmi için bir şarkı kaydeden sanatçı, şarkının adının "Ooh La La" olduğunu duyurdu. Şarkının demosu sızdı fakat Britney Spears 17 Haziran'da yayınlanacağını ve klipte de çocukları Jayden James ve Sean Preston'un oynadığını duyurdu. Britney boş durmayıp, sonbaharda Las Vegas konserlerine başlayacağını belirtti. Başta Celine Dion olmak üzere birçok şarkıcı tarafından Las Vegas konserlerine destek geldi. Spears sonbaharda yayınlanacak albümü üzerinde çalışıyordu. Shape dergisinin kapağına bikinili ve seksi fotoğraflarıyla konuk oldu. Ooh La La şarkısının video klibi 11 Temmuz 2013 tarihinde yayınlandı. Klipte çocukları Sean Preston ve Jayden James'ta oynamaktadır. Britney, 28 Temmuz 2013 tarihinde yapılan Şirinler 2 galasına çocuklarıyla beraber katılmıştır.Britney, yeni albümünün çıkış teklisinin Work Bitch olduğunu, 17 Eylül'de yayınlanacağını ve aynı gün Las Vegas konserlerini duyuracağını açıkladı. Britney, Work Bitch'in video klip çekimlerini Nevada Çölü'nde gerçekleştirdi. Ancak Work Bitch sızdı ve 15 Eylül'de yayınlamak zorunda kaldı. 17 Eylül'de Good Morning America programına katılarak Las Vegas konserlerinin isminin Piece Of Me olduğunu ve detayları açıkladı. Ayrıca yeni albümün de 3 Aralık'ta çıkacağını duyurdu. Work Bitch klibini 2 Ekim'de yayınladı. Britney, Londra'ya giderek albüm tanıtımı yapmaya başladı. Albümünün en kişisel albümü olduğunu söyleyen şarkıcı, albümün isminin kendi adını taşıyan ''Britney Jean'' olduğunu açıkladı. Britney Jean 3 Aralıkta yayınlandı. İlk haftasında 107 Bin satarak Billboard 200 Listesine 4 Numaradan girdi. Las Vegas Konserleri 27 Aralık'ta başladı. 2 yıl sürecek olan konserlerde Britney toplam 50 show yapacak.

avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jon Bir 24/4/2014, 18:27

Britney Spears'tan Yeni Rekor!"...Baby One More Time" klibinin 100 milyon görüntülenme sayısına ulaşması Britney'i 90'lı yıllarda yayınlanmış klibi VEVO sertifikası kazanan ilk solo/kadın sanatçı kılmasının yanı sıra yeni bir rekor sahibi daha yaptı: Britney üç ayrı on yıllık süreçten VEVO sertifikası kazanan kliplere sahip ilk sanatçı!

1990'lar - Baby One More Time
2000'ler - Womanizer, Circus
2010'lar - I Wanna Go, Till the World Ends, Work Bitch


Tebrikler Britney!


En son Senior tarafından 18/11/2014, 07:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından ertugrulyyurt Bir 25/4/2014, 00:31

Britney gibi birinin sadece 1 grammy kazanmış olmasını insanlık ayıbı olarak görüyorum. NET.

______________________
BORN THIS WAY!

avatar
ertugrulyyurt
Musican

Nerden : Çanakkale - Kocaeli

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jon Bir 25/4/2014, 13:06

@ertugrulyyurt demiş ki:Britney gibi birinin sadece 1 grammy kazanmış olmasını insanlık ayıbı olarak görüyorum. NET.
Birçok kez aday oluyor ama kaybettiği isimler hep dönemine ses getiren kişiler oluyor. Misal; Christina Aguilera (Baby One More Time ile adaydı), Norah Jones (Overprotected ile adaydı), Lady Gaga (Womanizer ile adaydı)... Dahası da var tabi Smile
O yüzden adaylıkları da bir başarı gözümde, çünkü kaybettiği isimler de onun kadar başarılı isimler. Ama Toxic'e de Grammy vermeselerdi gebertirdim onları o ayrı Very Happy
avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jon Bir 18/11/2014, 07:21

Britney Spears Giorgo Moroder'nin Yeni Albümünde!Britney Spears Giorgo Moroder'nin "74 Is The New 24" albümünde. Led Zeppelin, Queen, Elton John, Berlin, Donna Summer gibi sanatçılarla çalışan, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 120 filmi arasında gösterilen unutulmaz film Scarface'in soundtracklerinin prodüktörü ve 70'li yılların hit olmuş disko şarkılarının yazarı Giorgo Moroder'nin uzun yıllardır beklenilen ilk solo albümünde Britney Spears ile bir şarkı kaydettiklerini açıkladı. Albüm 2015 baharında bizlerle olacak.

Albümde yer alacağı kesinleşmiş sanatçılar; Britney Spears, Kylie Minogue, Sia, Charli XCX, Foxes, Mikky Eko.
avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

#HappyBirthdayBritney

Mesaj tarafından Jon Bir 2/12/2014, 13:32

avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jon Bir 22/1/2015, 11:11Ben bu kızı yeeearimmmm yeaaarrimmmmmm Love Laugh 2 öpücük
avatar
Jon
Musican

Nerden : boklu dere

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Merdd Bir 22/1/2015, 11:18

of çok çirqin Very Happy

Merdd
Genel Yetkili


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Nirvana Bir 22/1/2015, 23:52

neeeeee

Nirvana
Musican

Nerden : Bakı, Azərbaycan

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Britney Spears Fan Club

Mesaj tarafından Jóhanna Bir 28/1/2015, 20:41

Azelia Banks çok şeker bir kimsedir zaten.
avatar
Jóhanna
Musican

Nerden : Bursa / Kocaeli

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz